Veřejné
Vyhlídkové lety
Letecká škola
Akrobatické centrum
Letecký
den
Klubové

Letecká škola


O nás 

V roce 2014 se Aeroklub Plasy jako jedna z prvních leteckých škol stal schválenou výcvikovou organizací pro výcvik (ATO-Approved training organization). Díky tomu máme oprávnění poskytovat výcvikové kurzy dle evropských leteckých předpisů. Zahájení všech druhů výcviku provádíme zpravidla v zimních měsících teoretickou výukou. 

Pilot kluzáků - SFCL

Výcvik probíhá na světoznámém větroni Let L-13 Blaník, nebo jeho nástupci Let L-23 Super Blaník, který je pro své letové vlastnosti dodnes považován za jedničku mezi výcvikovými stroji. Během výcviku vás naučíme nejen vše, co se týká samotného ovládání kluzáku, ale i základy sportovního létání za využití stoupavých proudů. 

Cena za výcvik přímo závisí na vašich schopnostech. Zkrátka jste-li šikovní, můžete se s výcvikem dostat na cenu 25 000 Kč až 30 000 Kč. Což je minimální cena za výcvik vycházející z dané osnovy a ceny za letovou hodinu. 

Výcvik začíná vždy v zimních měsících (leden), kdy uchazeči absolvují teoretické školení. Během kterého nabudete základní znalosti z aerodynamiky, mechaniky letu, meteorologie, navigace a dalších předmětů, které jsou nezbytně nutné pro složení teoretické pilotní zkoušky. Termín zahájení naleznete zde a na našem facebooku.

Po absolvováním výcviku získáte kvalifikaci "Pilot kluzáků (SPL)". 

Orientační cena za výcvik - 30 000 Kč.

Požadavky na zahájení výcviku
Věk neomezený*
Trestní bezúhonnost
Zdravotní způsobilost (2.Třída/LAPL)
Uchazeči mladší 18-ti let souhlas rodičů či zákonných zástupců
*první samostatný let lze provést ve 14-ti letech

Pilot lehkých letadel - LAPL(A)

Během výcviku budete létat na letounech Cessna C-152 a Cessna C-172, popřípadě Zlín Z-43, Z-142 ale i na motorovém kluzáku Let L-13SE Vivat. Zásadním rozdílem od kurzu soukromého pilota je kratší osnova, a hlavně nižší nároky na zdravotní způsobilost. Tato kvalifikace vás opravňuje pilotovat letadla do 2t maximální vzletové hmotnosti a s maximálně se 4 osobami na palubě včetně pilota.

Výcvik začíná zpravidla v zimních měsících (leden), kdy absolvujete v průběhu několika víkendů teoretické školení, během kterého získáte základní znalosti z aerodynamiky, mechaniky letu, meteorologie, navigace a dalších předmětů, které jsou nezbytně nutné pro složení teoretické pilotní zkoušky. Termín zahájení naleznete v kalendáři akcí a na našem facebooku.

Orientační cena za výcvik - 93 000 Kč.

Požadavky na zahájení výcviku
Věk minimálně 16 let*
Trestní bezúhonnost
Zdravotní způsobilost (LAPL)
Uchazeči mladší 18-ti let souhlas rodičů či zákonných zástupců
*výcvik lze zahájit v 16-ti letech přičemž průkaz soukromého pilota 
  lze dle předpisu vydat v 17-ti letech.

Soukromý pilot - PPL

Během výcviku budete létat na letounech Cessna C-152 a Cessna C-172, popřípadě Zlín Z-43 či Z-142. Letadla řady Cessna jsou celosvětově velice rozšířené výcvikové stroje, které se těší velké oblibě především pro svoji ekonomičnost provozu.

Během výcviku získáte všechny potřebné dovedností pro splnění závěrečné pilotní zkoušky. Vzhledem k nastavení našeho ekonomického provozu letounu C-152 lze říci, že celková cena za výcvik je u nás jedna z nejvýhodnějších v České Republice.

Orientační cena za výcvik - 140 000 Kč až 160 000 Kč.

Výcvik začíná zpravidla v zimních měsících, kdy uchazeči absolvují teoretické školení, během kterého nabudete základní znalosti z aerodynamiky, mechaniky letu, meteorologie, navigace a dalších předmětů, které jsou nezbytně nutné pro složení teoretické pilotní zkoušky. Termín zahájení sledujte v kalendáři akcí a na našem facebooku.

Požadavky na zahájení výcviku
Věk minimálně 16 let*
Trestní bezúhonnost
Zdravotní způsobilost (2. třída)
Uchazeči mladší 18-ti let souhlas rodičů či zákonných zástupců
*výcvik lze zahájit v 16-ti letech přičemž průkaz soukromého pilot
  lze dle předpisu vydat v 17-ti letech.

Pilot ultralehkých letadel - UL

Během výcviku budete létat na letounu Alto 912 NG. Zásadním rozdílem od kurzu soukromého pilota je kratší osnova, a hlavně nižší nároky na zdravotní způsobilost. Tato kvalifikace vás opravňuje pilotovat všechna ultralehká letadla.

Výcvik začíná zpravidla v zimních měsících (leden), kdy absolvujete v průběhu několika víkendů teoretické školení, během kterého získáte základní znalosti z aerodynamiky, mechaniky letu, meteorologie, navigace a dalších předmětů, které jsou nezbytně nutné pro složení teoretické pilotní zkoušky. Termín zahájení naleznete v kalendáři akcí a na našem facebooku.

Orientační cena za výcvik - 70 000 Kč.

Požadavky na zahájení výcviku
Věk minimálně 15 let*
Trestní bezúhonnost
Zdravotní způsobilost minimálně pro piloty SLZ
Uchazeči mladší 18-ti let souhlas rodičů či zákonných zástupců
*výcvik lze zahájit v 15-ti letech přičemž průkaz pilota UL lze
  dle předpisu vydat v 16-ti letech.

Rozšíření kvalifikací

Kromě základních výcviků v naší výcvikové organizaci nabízíme rozšíření svoji licence o tyto kvalifikace.

Výcvik pilota motorových kluzáků pro držitele SPL (SPL TMG)

Výcvik letového instruktora pro kluzáky vč. rozšíření na TMG FI(S)

Výcvik létání v oblačnosti CLOUD

Výcvik létání v noci NIGHT

Výcvik vlekaře kluzáků TOWING-S

Výcvik vlekaře transparentů TOWING-BAN

Rozdílové výcviky pro letouny a kluzáky

Máte-li zájem o některý z těchto výcviků, kontaktujte nás zde.